Ile kosztuje rozwód z adwokatem

5 lipca, 2022 admin 0 Komentarze

Ile Kosztuje rozwód z Adwokatem

Rozwód to nic innego, jak rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd. Jest możliwy po jednego lub obojga małżonków.

Statystycznie w Polsce od 2020r w pierwszym kwartale od stycznia do końca marca, rozwodzi się około 20tyś Polaków. Wszystko wskazuje na to, że liczba ta powinna maleć, ponieważ odnotowujemy co raz mniej zawartych małżeństw.

Jeżeli zdecydowałaś/eś się na rozwód warto skorzystać ze wsparcia prawnego w postaci Adwokata.

Koszt rozwodu z Adwokatem, który prowadzi Twoją sprawę może być różny.
Adwokat biorący udział w sprawie prostej, (bez orzekania o winie, bez dzieci) to koszt około 1200-1800zł.
Jeżeli rozwód jest z orzekaniem o winie, to musimy zapłacić około 2500- 5500tyś zł.

Kwota może być różna, ponieważ to dana Kancelaria Adwokacka wycenia dany udział w sprawie w zależności od jej skomplikowania.
Przy rozwodzie na zgodny wniosek obu stron, każda z osób płaci swojemu adwokatowi, który ją reprezentuje.

Ile kosztuje pozew rozwodowy

Złożenie pozwu ma swoją stałą cenę i wynosi 600zł, a opłatę w takiej kwocie uiszczamy we właściwym sądzie. Kwota ta jest uiszczana przez osobę składającą pozew. Opłata skarbowa od pełnomocnictwa wynosi 17 zł, a opłata za odpis wyroku wynosi 20 .zł

Jeżeli chcemy , aby w toku postępowania, sąd dokonał również podziału majątku, to dodatkowa kwota wynosi 300zł lub 1000zł (zależy to od tego, czy projekt sposobu podziału majątku jest zgodny czy też nie).

Istnieje możliwość zwolnienia z opłaty za pozew rozwodowy, ale trzeba napisać i złożyć w tym celu wniosek z odpowiednim uzasadnieniem.

W zależności od danego województwa, czas oczekiwania na pozew wynosi od 3 do 8 miesięcy.

Ile kosztuje napisanie pozwu przez Adwokata?

Napisanie pozwu o rozwód przez Adwokata to koszt w przedziale 80- 250zł Kwota ta może być inna, w zależności od doświadczenia i renomy Kancelarii. Ważną rolę może tutaj także odegrać miasto w którym znajduje się Kancelaria i jej lokalizacja.